House of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ако ви харесва Здрача, добре дошли в Мрака
 
ИндексИндекс  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Latest topics
» Изумена съм!
Изумена съм! I_icon_minitimeВто Апр 05, 2011 3:54 pm by wither.

» Размяна на банери
Изумена съм! I_icon_minitimeНед Яну 16, 2011 6:26 am by la_amour

» Искам котка
Изумена съм! I_icon_minitimeНед Авг 08, 2010 12:59 pm by Нала Брендън

» За татусите
Изумена съм! I_icon_minitimeСъб Авг 07, 2010 8:54 am by Нала Брендън

» Читалнята
Изумена съм! I_icon_minitimeНед Май 02, 2010 9:00 am by М.Романова

» "Огнено жертвоприношение" от Лоръл Хамилтън
Изумена съм! I_icon_minitimeСря Апр 28, 2010 8:05 pm by deadface

» Способности
Изумена съм! I_icon_minitimeЧет Апр 22, 2010 10:40 am by Emili Stoyn

» Флуудче
Изумена съм! I_icon_minitimeПон Апр 19, 2010 10:51 am by М.Романова

» Няколко значителни промени [коментари]
Изумена съм! I_icon_minitimeПон Апр 19, 2010 8:33 am by Скарлет Грийн

Photobucket


 

 Изумена съм!

Go down 
АвторСъобщение
wither.




Брой мнения : 1
Членство от : 05.04.2011

Изумена съм! Empty
ПисанеЗаглавие: Изумена съм!   Изумена съм! I_icon_minitimeВто Апр 05, 2011 3:54 pm

Нямам намерение задълго да оставам в този форум, тъй като само наминавах, когато една съвсем случайна тема ме заинтригува, отворих я и изпитах нужда да изразя своето възмущение.
Нищо лично, но хигиената на родния език е най-важна. Първо, вие сте българи, като такива трябва поне малко да се срамувате, че не пишете никак вярно. Второ, още с отварянето на форума, като прочетох приветствието, ми дойде да се хвана за главата. "Имайте В предвид..." - не, нямам В предвид, нямам и ПОД предвид, нито и НАД. Същото се отнася и за конструкцията "За какво става въпрос". Не "НА въпрос", нито "ПОД въпрос". Наистина възмутително, но хайде, да кажем, че това са за Вас малко познати дялове на езикознанието.
И ако се чудите, това съобщение е написано от едно нормално момиче, което е изумено от по-големите от него тийнейджъри.
Темата "Езерото в предната част" беше въпросната публикация, която разгледах.
НЕ ЗНАМ се пише винаги, винаги, винаги ОТДЕЛНО!!!! Не знам на кого му е хрумнало някога да го напише слято, че оттогава е тръгнала тази писмена зараза да се пише грешно...
полУвин час е неестествена и абсурдна грешка. Като я видях, се зачудих дали наистина я виждам, или това е някаква халюцинация. Уви, тя е факт.
Хайде да не говорим за запетайките и лежерното писане, те за заключени далече в тъмните дебри на незнанието.
Що се отнася до други абсурдни, къде срещани, къде - не правописни грешки, забелязах следните:
поТчти - ама моля Ви се, без "Т"!
оранжАва - оранжЕва!!! На кого му е хрумнало изобщо да го обърка?!
върхО - Никой не признава "У" за буква...
съжЕлявам - това е често срещана грешка, породена от грешен изговор. Е, коренът на думата всъщност е ЖАЛ, а не ЖЕЛ, така че може да си правите изводите. Така де, ако можете да съобразите малко, има логика в правописа, той не е хаотичен и неуреден.
АтмосВера за сФера някой да е чувал?
фЪлшиво идва от корена "фАлш", което е сходно с английското false. Ама кой да мисли?!?!?!?!?
подузрително, пък, идва от "подОзрение", което е сходно с руското "дозор", значещо "виждам".
междодругото е тотално и абсолютно объркано! Между другото, изгубих вяра в съвременната младеж и нейната грамотност, нищо че и аз съм част от нея.

Сигурно има и други грешки, но не Ви ги посочвам, за да Ви покажа, че знам повече от Вас, напротив, показвам Ви ги, за да ги научите и вече да не се бъркате, както се казва, външна критика най-дълго се помни! Надявам се, че поне някои от вас ще се замислят как пишат и занапред ще допускат по-малко грешки, защото идват матури, ей! Една запетайка може да спаси човешки живот, а една правилно написана дума - нервите на интелигентните читатели!

Благодаря ви за вниманието, надявам се, че бях полезна! (:

И понеже ме изгубихте като читател заради неграмотността, това беше последната ми публикация тук. Довиждане!
Върнете се в началото Go down
 
Изумена съм!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
House of Night :: Свободна зона :: Флууд & Игри-
Идете на: